مدیران عامل: خطراتی که آنها متحمل می شوند ممکن است قبل از تولد تحت تأثیر قرار گیرد – اخبار و بینش


راگاوندرا راو

به عنوان استاد امور مالی در دانشکده بازرگانی کمبریج قاضی، جای تعجب نیست که Raghavendra Rau مقالاتی را در مجلات برتر دانشگاهی در مورد موضوعاتی مانند عملکرد صندوق های مشترک، ادغام شرکت ها و عرضه های عمومی اولیه منتشر کرده است. آنچه غیرمعمول است علاقه شدید او به نحوه شکل گیری مدیران عامل و مدیران سرمایه گذاری بر اساس رویدادهای دوران کودکی و در مقاله جدید حتی قبل از تولد آنهاست.

مطالعه‌ای که به تازگی تکمیل شده است با عنوان «مگی و گیج» تأثیر روشنی را چندین دهه بعد بر روی مدیران عاملی می‌یابد که قبل از تولد در معرض مکان‌های سمی «Superfund» ایالات متحده قرار گرفته‌اند که توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات متحده (EPA) تعیین شده است، که معمولاً خطرناک‌ترین مکان‌های آلوده هستند. در ایالات متحده مانند محل های دفن زباله، سایت های معدن و کارخانه های تولیدی، با اسناد EPA نشان می دهد که بیشتر آنها به طور فعال برای دهه ها در طول 20 سال آلوده بوده اند.هفتم قرن.

مدیران عامل “Superfund” ریسک بیشتری می کنند و این منجر به عملکرد ضعیف می شود

چنین مدیران عاملی ریسک های بیشتری را متحمل می شوند و این ریسک ها منجر به عملکرد ضعیف شرکت هایشان و افزایش احتمال جابجایی مدیر عامل می شود. اثرات منفی برای شرکت‌هایی که توسط چنین «مدیران اجرایی سوپرفاند» رهبری می‌شوند شامل تصمیم‌های سرمایه‌گذاری، ساختار سرمایه، پرداخت‌های نقدی و کاهش ارزش‌گذاری شرکت‌ها بود.

در حالی که اثرات بهداشتی قرار گرفتن در معرض آلودگی جدی قبل از تولد مدت‌هاست که شناخته شده است، این مطالعه نور جدیدی را بر اثرات بلندمدت آلودگی بر تصمیم‌گیری در میان افراد قدرتمند می‌افکند که پیامدهایی برای ذینفعان از جمله سرمایه‌گذاران، کارمندان و کل جامعه دارد. .

Raghu می گوید: “این مطالعه شواهد پزشکی در مورد ارتباط بین سمیت رشد در رشد عصبی، عملکرد شناختی و ویژگی های رفتاری را با رفتار ریسک پذیر مدیران عامل مرتبط می کند و بینش ارزشمندی را در مورد عواقب بلندمدت آلودگی دوران بارداری ارائه می دهد.” شناخته شده، که سر Evelyn de Rothschild استاد امور مالی در Cambridge Judge است.

با توجه به آتش‌سوزی‌های اخیر در کانادا و اثرات مخرب آن‌ها با آلودگی دود، ما فکر می‌کنیم این مطالعه یادآوری به موقعی است که اثرات آلودگی می‌تواند از بسیاری جهات فراتر از عوامل بهداشتی شناخته شده، پیامدهای ماندگاری داشته باشد.

گیج و سردرگم: روش شناسی مطالعه به طور خلاصه

این مطالعه بر سه بعد عمده تصمیم‌گیری شرکتی متمرکز است: سیاست‌های ریسک‌پذیری شرکت، ارزش‌گذاری شرکت و عملکرد مدیرعامل. این مطالعه می‌گوید: «نتایج در هر سه بعد به‌طور قابل‌توجهی یکسان است – مدیران عامل Superfund ریسک‌های بیشتری می‌کنند، ریسک‌ها نتیجه نمی‌دهند، و بر ارزش شرکت تأثیر منفی می‌گذارند، و احتمال اخراج مدیران عامل بیشتر است».

“به طور خاص، هرچه قرار گرفتن مدیر عامل قبل از تولد در سایت های Superfund بیشتر باشد، ساختار سرمایه شرکت در معرض خطر است – شرکت پول نقد کمتری دارد، سطوح اهرمی بالاتری دارد و پرداخت های نقدی کمتری انجام می دهد.”

این مطالعه بر اساس نمونه‌ای از 1803 سایت Superfund فهرست‌شده در وب‌سایت EPA در تمام 50 ایالت ایالات متحده، از جمله 23 سایت در سانتا کلارا، کالیفرنیا، که بیشتر از هر شهرستان دیگری در ایالات متحده است، که محل دره سیلیکون است، انجام شده است. دفتر مرکزی بیش از 30 شرکت Fortune 1000.

این مطالعه با استفاده از سوابق عمومی، محل تولد و سال تولد مدیران عامل را در نمونه‌ای از تمام شرکت‌های تجاری عمومی ایالات متحده که در فهرست S&P 1500 بین سال‌های 1992 تا 2018 فهرست شده بودند، شناسایی می‌کند. نویسندگان توانستند 638 مدیرعامل را شناسایی کنند که «شهرهای تولد آنها بدترین خطر ایالات متحده را تجربه کرده‌اند. آلاینده‌ها در طول سال‌های تولدشان» و سوابق خود را به‌عنوان مدیرعامل با ۲۱۰۹ مدیر عامل غیرسوپرفاند مقایسه کردند.

تأثیر رویدادهای اولیه زندگی بر رفتار سرمایه گذاری

مطالعه جدید “Hazed and Confused” (عنوان اقتباس شده از آهنگ Led Zeppelin “Dazed and Confused”) دو مطالعه قبلی به رهبری راگو را دنبال می کند که بر تأثیر رویدادهای اولیه کودکی بر رفتارهای بعدی مدیران عامل و مدیران صندوق متمرکز شده بود.

مطالعه‌ای که در سال 2021 در مجله بانکداری و مالی منتشر شد (با عنوان: «تا زمانی که مرگ (یا طلاق) ما را از هم جدا کند: اختلال در زندگی اولیه خانواده و رفتار سرمایه‌گذاری») تأثیر اختلالات در اوایل کودکی را بر مدیران صندوق‌های آینده بررسی کرد. به صورت فوت یا طلاق والدین.

این مقاله نشان داد که مدیران صندوق‌هایی که چنین اختلالی را تجربه کرده‌اند، ریسک کمتری را متحمل می‌شوند و احتمال بیشتری دارد که دارایی‌های خود را به دنبال رویدادهای افزایش ریسک که بر شرکت‌ها تأثیر می‌گذارد، بفروشند. همچنین در میان مدیران صندوق‌هایی که چنین رویدادهای مخربی را در دوران کودکی تجربه کرده‌اند، “تأثیر تمایلی” بالاتر – تمایل بیشتر به فروش سهام در زمانی که سود دارند نسبت به زمانی که ضرر دارند – پیدا کرد، زیرا این مدیران سرمایه‌گذاری ممکن است “آسیب‌پذیرتر در برابر باشند. ضرر آینده.»

چگونه بلایای طبیعی اولیه بر مدیران عامل تأثیر می گذارد: یک مطالعه برنده جایزه ایگ نوبل

مقاله قبلی که در سال 2017 در مجله مالی منتشر شد (با عنوان: “آنچه شما را نمی کشد فقط شما را ریسک پذیرتر می کند: بلایای اولیه زندگی و رفتار مدیر عامل”) به مدیران عاملی که در کودکی فجایع مختلفی را تجربه کرده اند نگاه کرد. مانند زلزله، طوفان و سیل. این مطالعه نشان داد که مدیران اجرایی آینده که فقط بلایای متوسط ​​را بدون عواقب جدی تجربه کرده‌اند، نسبت به کسانی که هیچ بلایایی را تجربه نکرده‌اند، بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند، در حالی که آنهایی که شدیدترین بلایای طبیعی را تجربه کرده‌اند، ریسک گریزترین هستند.

این اثر ریسک پذیری در عواملی مانند نسبت اهرمی، نگهداری وجه نقد، نوسانات سهام و خرید منعکس شد.

مقاله بلایای طبیعی جایزه ایگ نوبل را برای دستاوردهایی دریافت کرد که «اول مردم را بخنداند و سپس آنها را به فکر فرو برد» و راگو این جایزه را در مراسمی در تئاتر سندرز در دانشگاه هاروارد در کمبریج ماساچوست دریافت کرد. جایزه Ig Nobel که اکنون در دهه چهارم زندگی خود است، توسط مجله “Annals of Improbable Research” اعطا می شود..

راگو، یک بومی، می‌گوید: «من جوایز دیگری را برای نگاه‌های جدی به امور مالی و اقتصاد دریافت کرده‌ام، اما به جایزه ایگ نوبل نیز افتخار می‌کنم، زیرا این جایزه تحقیقاتی را می‌شناسد که چشمان مردم را به سمت ایده‌های جدید که واقعاً جالب و در دسترس هستند باز می‌کند.» از هند، که علاوه بر دانشکده بازرگانی قاضی کمبریج، در دانشگاه های دیگری از جمله دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، دانشگاه پردو و UCLA نیز تدریس کرده است.

چگونه قرار گرفتن در معرض مواد زائد سمی قبل از تولد منجر به افزایش ریسک شرکت می شود

اما چه چیزی راگو را به این موضوع علاقه مند کرد که چگونه مدیران عامل امروزی تحت تأثیر وقایع اولیه زندگی خود – یا حتی قبل از ظهور آنها از رحم مادر – شکل گرفته اند؟

در اینجا افکار او وجود دارد:

آیا رویداد خاصی وجود داشت که علاقه شما را به نحوه شکل گیری مدیران عامل بر اساس تجربیات اولیه آنها برانگیخت؟

علاقه اولیه من به این موضوع به هیچ وجه بر مدیران اجرایی یا سرمایه گذاری متمرکز نبود، زیرا مدت هاست که مجذوب بحث گسترده تر در مورد طبیعت و پرورش – و نحوه تعامل این دو عنصر برای تبدیل انسان به آن چیزی که هستند، شده ام. مطالعات در مورد فاجعه دوران کودکی و قرار گرفتن در معرض سموم قبل از تولد بر روی عنصر پرورشی معادله تمرکز دارد و طراحی آن مطالعات به ما اجازه داد تا به یافته های واقعا جالبی دست یابیم.

به عبارت ساده، چه چیزی در مورد طراحی جدید مطالعه زباله سمی متمایز است؟

بیشتر تحقیقات در مورد اوایل دوران کودکی یا تجربیات قبل از تولد شامل افرادی است که والدین آنها تصمیمی آگاهانه بر اساس اطلاعات عملی می گیرند: مردم در محله ای با مدارس دولتی خوب زندگی می کنند یا زندگی در نزدیکی آب را انتخاب می کنند زیرا به ورزش در فضای باز علاقه دارند – اما این انتخاب های آگاهانه. بر نتایج تحقیق تاثیر می گذارد. در مقابل، در طراحی مطالعه زباله سمی، والدین این مدیران عامل آینده هیچ تصوری از زندگی در یک منطقه سمی نداشتند – زیرا مشکلات خیلی دیرتر کشف شد – بنابراین این امکان را برای مطالعه فراهم کرد که فقط بر روی تأثیر قرار گرفتن در معرض سمی بر آن تمرکز کند. مدیر عامل آینده، به جای فاکتورگیری در اولویت های ریسک والدین.

منظورتان از اولویت ریسک چیست؟

مردم بر اساس میزان تحمل ریسک خود، انواع تصمیمات را می‌گیرند: مردم در مناطقی زندگی می‌کنند که بیشتر در معرض سیل هستند، زیرا عاشق تماشای پرندگان در رودخانه‌ها هستند، یا سرمایه‌گذاری‌های پربازده اما پرمخاطره‌تری را انتخاب می‌کنند. همین امر در مورد خرید خودرو نیز صادق است: مردم نظراتی را در مورد هندلینگ، راحتی و ایمنی می خوانند – و همیشه ایمن ترین خودرو را نمی خرند، حتی اگر قیمت آن با خودرویی که ایمن تر است، باشد، زیرا آنها مایلند این خطر را بپذیرند. تا یک خودروی اسپرت تر در رنج قیمتی خود داشته باشند. اما ما می‌خواستیم ریسک‌پذیری یک مدیر عامل را از طریق یک رویداد مبتنی بر پرورش، قرار گرفتن در معرض مواد سمی اندازه‌گیری کنیم، و نمی‌خواستیم که این ریسک تحت تأثیر وراثت یا سایر عوامل مبتنی بر طبیعت قرار گیرد.

آیا این بلایای کودکی یا قرار گرفتن در معرض سموم قبل از تولد، این مدیران عامل را به «آدم‌های بد» تبدیل کرده است؟

ما از قضاوت ارزشی خودداری کرده ایم، زیرا فقط بر نتایج این تجربیات تمرکز کرده ایم. ما چندین دهه بعد ارتباطی با ریسک پذیری در مدیران عامل پیدا کردیم، اما ریسک پذیری لزوماً چیز بدی در تجارت نیست زیرا همه مدیران عامل ریسک و پاداش را به طور مستمر در تصمیم گیری می سنجند.

صادق باشید. آیا به دومین جایزه Ig Nobel برای مطالعه Superfund امیدوار هستید؟

وقتی تحقیق را راه اندازی کردیم این هدف نبود، اما بسیار سرگرم کننده بود. امور مالی می تواند موضوع مهمی باشد، بنابراین بسیار خوب است که تحقیقاتی مانند این توسط مخاطبان گسترده تری از طریق رقابت جوایزی مانند این دیده شود.

شما مدیر عامل نیستید، اما آیا تجربه شخصی در مورد این نوع چیزها دارید؟

من از خودم بچه ندارم، بنابراین اینها آزمایشات شخصی نیستند. اما من مطمئناً افراد زیادی را از اعضای خانواده گرفته تا دیگر دانشگاهیان مشاهده کرده‌ام و تعجب کرده‌ام که چقدر از شخصیت‌های آنها – و ویژگی‌های خاص آنها – تحت تأثیر طبیعت و تربیت قرار گرفته است.

هر نام و ویژگی خاصی دارید که بخواهید به اشتراک بگذارید؟

من یک پروفسور محتاط در امور مالی هستم، حتی اگر مطالعه من توسط انجمن به رسمیت شناخته شود سالنامه تحقیقات غیر محتمل. شما بهتر از پرسیدن چنین سوالی بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید