رهبری و سلامت روان: آنچه تیم شما از شما به دنبال آن است – اخبار و بینش


به عنوان رهبر، ما اغلب بر روی نتایج رانندگی و دستیابی به موفقیت در محل کار تمرکز می کنیم. با این حال، ممکن است یک جنبه مهم از نقش خود را نادیده بگیریم: ارتقای سلامت روان و رفاه اعضای تیم. شما این قدرت را دارید که بر فرهنگ محل کار و رفاه کارکنان آنها تأثیر بگذارید. آیا می توانید بگویید که این در راس برنامه شماست، و آیا حتی (واقعا) فکر می کنید که باید باشد؟

در اینجا چند استراتژی برای کار بر روی رویکرد شما وجود دارد:

 • با مثال رهبری کنید
  رهبران می توانند با الگو قرار دادن اعضای تیم خود، سلامت روان را ارتقا دهند. این می تواند شامل اولویت دادن به خودمراقبتی، استراحت در صورت نیاز و نشان دادن نگرش مثبت نسبت به سلامت روان باشد. هنگامی که رهبران رفتارهای سالم را الگوبرداری می کنند، می تواند اعضای تیم خود را به انجام همین کار تشویق کند.
 • یک محیط حمایتی ایجاد کنید
  با ایجاد یک محیط حمایتی در محیط کار، سلامت روان را ارتقا دهید. این می تواند شامل پرورش فرهنگ ارتباطات باز، ایجاد فضای امن برای کارکنان برای بحث در مورد سلامت روانی خود و ارائه منابع و پشتیبانی برای مسائل مربوط به سلامت روان باشد. هنگامی که کارکنان احساس حمایت و ارزش می کنند، می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت روان آنها داشته باشد.
 • خودمراقبتی را تشویق کنید
  اعضای تیم خود را تشویق کنید تا با ترویج عادات سالم مانند ورزش، تغذیه سالم و خواب کافی، مراقبت از خود را در اولویت قرار دهند. آنها همچنین می توانند کارکنان را تشویق به استراحت کنند و از زمان تعطیلات خود برای شارژ مجدد و جلوگیری از فرسودگی استفاده کنند. هنگامی که کارکنان در مراقبت از خود احساس حمایت می کنند، می تواند رفاه و بهره وری کلی آنها را بهبود بخشد.
 • تامین منابع و پشتیبانی
  منابع و پشتیبانی را برای کارکنانی که ممکن است با مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم کنند، فراهم کنید. این می تواند شامل برنامه های کمک به کارکنان، منابع سلامت روان و دسترسی به متخصصان سلامت روان باشد. با ارائه این منابع، رهبران می توانند به اعضای تیم خود کمک کنند تا حمایت لازم را برای مدیریت سلامت روان و رفاه خود دریافت کنند.
 • فرهنگ فراگیری را پرورش دهید
  ارتقاء سلامت روان با ترویج فرهنگ فراگیری در محیط کار. این می تواند شامل ترویج تنوع و شمول، ایجاد فضای امن برای کارکنان باشد تا خودشان باشند، و رسیدگی به مسائل مربوط به تبعیض یا آزار و اذیت. هنگامی که کارکنان احساس می کنند برای آنچه که هستند پذیرفته شده و با ارزش هستند، می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت روان آنها داشته باشد.
 • راهنمایی معکوس
  نسل های جوان به همان اندازه حقوق و امنیت شغلی، تعادل بین کار و زندگی و سلامت روان را در اولویت قرار می دهند. آنها به دنبال کارفرمایانی هستند که از سلامت و رفاه روانی حمایت می کنند و در صورت برآورده نشدن نیازهایشان ممکن است آنجا را ترک کنند. این روند منجر به تمرکز بیشتر بر سلامت روان در محیط کار شده است، زیرا شرکت ها اهمیت ایجاد یک محیط حمایتی را درک می کنند. بنابراین، با آنها صحبت کنید! این مهم است که از همه کارمندان، حتی کارکنان پایین‌تر، یاد بگیرید.
ارین هالتارین هالت
ارین هالت

ارین هالت، مدیر مدرسه بازرگانی قاضی کمبریج، با اضطرابی زندگی می کند که گاهی اوقات می تواند ناتوان کننده باشد. او همچنین یک حرفه بین المللی موفق دارد. پس از چندین دهه مبارزه با علائم خود و تلاش برای پنهان کردن آنها، سرانجام تصمیم گرفت سر کار باز باشد و داستان خود را به اشتراک بگذارد. او می گوید: «رهبری به معنای واقعی بودن است. من می‌خواستم به دیگران نشان دهم که داشتن اضطراب باعث نمی‌شود شما کمتر موفق یا جاه‌طلب شوید. در واقع، فکر می‌کنم اضطراب از من رهبر بهتری می‌سازد. این به من یاد داد که همدل باشم و مرا فروتن کرده است.

هرچه رهبران بیشتری در مورد سلامت روان خود صحبت کنند، دیگران را بیشتر توانمند می کنند تا تمام خود را به کار بیاورند و سازمان های سالم و مثبت ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید